İstanbul'da doğdu. 1976 yılından bu yana yayın sektöründe görevli. Bitkievi’nin yöneticisi. Bitkiler konusunda araştırmalar yapıyor. Tema Eğitmeni olarak bugüne kadar 200’ün üstünde konferans verdi. Fuji Film’le birlikte 40’ı aşkın çevre sergisi açtı. Paris’te Şifalı Bitkiler üzerine Jardin des Plantes’da incelemeler yaptı ve Flora ile ilgili 30'u aşkın sergi açtı. DHKD, IFSAK, ÇYDD üyesi, Tema gönüllü eğitmeni.

Halen bitki araştırmacısı ve ressamı olarak Bitkievi’nde çalışmalarını sürdüren Çağın, Avrupa ve Türkiye florasını resimleyerek, 25.000 bitkiyi kapsayacak bir katalog çalışmasını yürütüyor. Bu alanda yazarın “Avrupa ve Türkiye Florası İnceleme Dizisi” adı altında çıkmış yedi kitabı bulunmaktadır.

Ayrıca Çağın, aylık Buğday, Housebeautiful, Doğa ve Sağlık ve Gezgin dergilerinde araştırma yazıları yayınlamakta ve flora resimleri çizmekte. Geo Dergisi’ne bitki danışmanlığı yapmakta, NTV’nin hazırladığı İstanbul Ansiklopedisi'nin "İstanbul Bitkileri" ile ilgili metinlerini hazırlamaktadır. Bitkievi’nde ise 5 yıldır “Bitki Seminerleri” vermekte, öğrenci yetiştirmekte ve Anadolu Florası'nın tohumlarını toplamaktadır.

 

BİTKİEVİ

 • Bitkilere ilişkin merak ettiğiniz, tanımlayamadığınız, öğrenmek istediğiniz Türkiye ve Avrupa florası'na ilişkin her türlü fotoğraf ve resime,
 • Bitkilerin içerikleri,etkin maddeleri ve kullanım alanlarına ilişkin her türlü bilgiye kısaca bitkiler dünyasıyla ilgili herşeye BİTKİEVİ ile ulaşabilirsiniz
 • Dergilere yazı ve resim servis verilmektedir.

   

  Geleneksel Bitkievi seminerleri her yıl Nisan ayının son cumartesi günü başlıyor ve 5 Hafta sürüyor.

   


  Copyright © 2009. Bitkievi.com.tr. Tüm Hakları Saklıdır.